Hírek
2022. Augusztus 26. 14:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Visszahív két terméket a forgalomból az egyik áruházlánc
Gyorsfagyasztott tengeri hekktörzset hívott vissza és vont ki a forgalomból az Aldi Magyarország, a termék érzékszervileg nem megfelelő - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken.
A visszahívás a 2023. július 9-i minőségmegőrzési idejű, 900 grammos Golden Seafood gyorsfagyasztott tengeri hekktörzsre vonatkozik. A Nébih kéri a vásárlókat, hogy a terméket ne fogyasszák el.
Az árucikk bármelyik Aldi üzletbe visszavihető, árát blokk nélkül is visszatérítik.
Baromfivirslit is visszahívott az Aldi
Füstölt baromfivirslit hívott vissza és vont ki a forgalomból az Aldi Magyarország, listeria monocytogenes baktérium esetleges jelenléte miatt.
A visszahívás a 2022. augusztus 30-i minőségmegőrzési idejű, 240 grammos füstölt baromfivirslit érinti. A Nébih felhívta a vásárlók figyelmét, hogy a terméket ne fogyasszák el.
A virsli bármelyik Aldi üzletbe visszavihető, árát blokk nélkül is visszatérítik.
A Nébih tájékoztatása szerint a listeria monocytogenes a természetben széles körben előforduló, emberi megbetegedést okozó baktérium. A megbetegedéseknél lényeges szerepet játszik az immunrendszer állapota; egészséges emberekben sokszor semmilyen tünetet nem vált ki a baktériummal szennyezett élelmiszer fogyasztása, de legyengült immunrendszerű emberek, várandós nők, idős emberek esetében az élelmiszer alacsonyabb szennyezettsége is súlyos megbetegedést okozhat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

