Hírek
2013. Október 12. 16:15, szombat |
Helyi
Forrás: dr. Kriston Vízi József
Új népcsoport nyomai: a vandálok!
"Milyen népek ezek?!..." kérdezi tőlem ma, munkába jövet, a Helytörténeti Múzeumhoz közel, a néha immár virtuális műemléki kerítés vonalában, hangos szomorúsággal egy idősebb polgártársnő.
Próbálok tárgy-szerű lenni: „Hát, ős- és ókoriak, kelták, pannonok, karpok, rómaiak, korai magyarok...” -mondanám fel sebtiben a leckét.
„Ne vicceljen már, kedves uram!” - s mutat a bevezető járdánk jobb oldalán lévő, évek óta sértetlen információs kalitkára.
Beljebb már a lassan ismerős kép fogad: csikkek, ételes és egyéb zacskók, folyékony energia-utánpótlásra szolgáló lemez-palack. Mindez gondosan a szemétgyűjtő mellett. - Lehet, hogy nem sokára lesz egy térfigyelő kamera és az majd mindent megold? Kétlem! A jó szándékú és nem ártó, „kétlábú térfigyelő”-k, azaz mindannyiunk közös érdeke egy történelmi park megléte, a sokat emlegetett „nyitott közpark” elv jegyében...
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 12:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!





