Hírek
2017. Október 11. 08:16, szerda |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Új buszmegálló épül Dombóváron a Lidl mellett
Szabó Loránd polgármester a napokban írta alá a kivitelezővel a Lidl melletti buszmegálló építéséről szóló szerződést.
Ötszáz aláírással adtak az itt élők nyomatékot a kérésnek, ami teljesülni is fog.
A tavalyi évben körülbelül ötszáz aláírásos kezdeményezés érkezett az önkormányzathoz annak érdekében, hogy az újdombóvári Lidl áruház közelébe is épüljön buszmegálló. A lakosság azzal érvelt, hogy a kórház, valamint a TESCO előtt lévő buszmegálló a nehéz bevásárlószatyrokkal túl messze van.
A kezdeményezés elérte célját: október 3-án írta alá Szabó Loránd polgármester Kovács Tiborral, a Kovi 95 Építő Kft. ügyvezetőjével a kivitelezésről szóló megállapodást. A munkák során 62 méter hosszan fedik le az árkot és 36 méteren épül térköves járda.
A dombóvári vállalkozás ügyvezetője vállalta, hogy a szerződés aláírásától számított 60 napon belül elkészül a buszmegálló.
Az eseményen Szabó Loránd polgármester kiemelte: a város tervei között szerepel egyedi buszmegállók építése, idővel az összeset szeretnék lecserélni és vandálbiztossá tenni. Ez azonban még csak tervezési szakaszban van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 09:40, szerda | Helyi
Színes tavaszi programokkal vár Dombóvár áprilisban
A Republic ünnepi koncertjével kezdődnek az áprilisi programok Dombóváron a várossá avatás 56. évfordulója alkalmából.
2026. Március 23. 10:19, hétfő | Helyi
Nem adott elsőbbséget a sofőr Attalában, súlyosan megsérült
Március 20-án, pénteken, röviddel öt óra után Attalán történt egy személyi sérüléssel járó baleset.
2026. Március 20. 15:00, péntek | Helyi
Négy rolleres szenvedett balesetet Tolna vármegyében
A jó idő beköszöntével egyre több e-rollerrel közlekedőt látni az utakon. Tolna vármegyében is ez a helyzet, azonban sajnálatos módon sokan nem elég elővigyázatosak, amikor elektromobilitási eszközökre pattannak.
2026. Március 15. 20:00, vasárnap | Helyi
A pénz boldogít?! - interaktív előadás Dombóváron
Valóban boldogít a pénz? Keressük a választ március 20-án 18 órakor a Dombóvári Művelődési Ház pinceszínházában!

