Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2011. November 15. 07:33, kedd | Belföld
Forrás: Orientpress.hu

Tőzsde: versenyben a szolgáltatók

Tőzsde: versenyben a szolgáltatók

A válság kitörése óta is folyamatosan bővült a magyar lakosságon belül az online tőzsdézők köre, ma már mintegy 100 ezer kisbefektető köt tőzsdei ügyletet a világhálón az újabb felmérések szerint - írja a KBC Securities.

A növekedés elindította a fejlesztői versenyt a szolgáltatók között, akik az önállóan és közvetlenül kereskedhető termékek körének bővítésével és az újabb külföldi piacok megnyitásával járulnak hozzá, hogy egyszerűen és olcsón lehessen érdekes befektetési stratégiákat kialakítani. Az internetes tőzsdei műveletek terjedésével a háziasszonyok is hozzáférnek az értékpapírpiacokhoz, a világhálón tőzsdei ügyletet kötő magyarok száma mára megközelítette a lakosság 1 százalékát a GfK Hungária legújabb felmérése szerint. Az értékpapír-piaci szolgáltatók innovációja révén az online tőzsdézők körében rövid idő alatt el fognak terjedni a nemzetközi piacokon már hosszú ideje népszerű, itthon viszont a nagy tömegek számára még kevéssé ismert tőzsdei termékek. Ezekkel korábban nem is remélt befektetési stratégiákat lehet kialakítani elfogadható áron. Ebbe a körbe sorolhatók az ETF-ek, azaz a tőzsdén forgalmazott befektetési alapok, amelynek egyetlen magyarországi példánya a Budapesti Értéktőzsdére 2006 végén bevezetett BUX ETF.

Ez a fecske azonban nem csinált nyarat, a BÉT-en azóta sem bővült az ETF-ek száma, miközben a nemzetközi értékpapírpiacokon gyors karriert futottak be a tőzsdén kereskedett alapok. Az európai ETF-kereskedésben vezető piacnak számító frankfurti börze Xetra kereskedési rendszerében jelenleg több mint ezer különféle ETF-fel kereskedhetnek az online tőzsdézők és a havi átlagos forgalom jóval meghaladja a 10 milliárd eurót.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: lakosság, tőzsde, válság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld

Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt

Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld

Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója

Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.