Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2016. December 06. 09:42, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több településen veszélyes vagy egészségtelen a levegő

Több településen veszélyes vagy egészségtelen a levegő

Öt településen egészségtelen, kettőn veszélyes a levegő minősége a szálló por (PM10) magas koncentrációja miatt.

Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) környezet-egészségügyi igazgatóságának térképén Kazincbarcikát és Sajószentpétert jelölték a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel, narancssárga színt kapott, vagyis egészségtelennek számít a levegő Salgótarjánban, Tökölön, Miskolcon, Debrecenben és Szegeden.

További tizennégy településen, köztük Budapesten kifogásolt a levegő minősége.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján azt írta: az ország jelentős részén a feltámadó, megélénkülő északnyugati szélnek köszönhetően fokozatosan kitisztul az idő, kisüt a nap, ugyanakkor elsősorban keleten, kisebb eséllyel a délnyugati-nyugati határvidéken lehetnek olyan részek, ahol tartósan megmarad a rétegfelhőzet.

A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az OKK táblázata a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes). Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási, illetve riasztási fokozatát.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot

2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld

Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.

2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk