Hírek
2015. December 03. 13:35, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr Főkapitányság, fotó: www.biharlap.hu.
Rablás lett az áruházi lopásból Dombóváron
A tetten ért lány az egyik biztonsági őrt többször megütötte, majd a helyszínről elmenekült. A férfi a másik biztonsági őrrel dulakodott, majd fellökte.
A Dombóvári Rendőrkapitányság rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt rendelt el nyomozást egy kurdi fiatalkorú lány, valamint egy döbröközi férfi ellen.
Egy dombóvári áruházból tettek bejelentést a rendőrségre, mert 2015. december 2-án 21 óra 45 perckor az áruház biztonsági őrei észlelték, hogy egy fiatal lány az áruházból whiskyt, poharakat, illatosítót, míg a társaságában lévő férfi húst kísérelt meg eltulajdonítani. A szolgálat munkatársai a két személyt az áruház biztonsági irodájába akarták kísérni, de a tetten ért lány az egyik biztonsági őrt többször megütötte, majd a helyszínről elmenekült. A férfi a másik biztonsági őrrel dulakodott, majd fellökte. A cselekmény következtében a szolgálat egyik munkatársa megsérült. Az őrök a férfit a helyszínen visszatartották.
A rendőrök a helyszínre mentek, majd a 23 éves döbröközi férfit a helyszínen, fiatalkorú társát később egy igazoltatás során fogták el. A lány az eltulajdonított dolgokat az áruház közelében elrejtette, később azokat a rendőröknek megmutatta. A dombóvári nyomozók a 17 éves fiatalkorút rablás bűntett, a 23 éves férfit garázdaság vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A terheltek szabadlábon védekezhetnek.
Az ügyben az eljárást a Dombóvári Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja le.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 18:00, péntek | Helyi
Fekete István Emléknapot rendeztek Bakócán
A helyi önkormányzat és a Bakócáért Egyesület az idén is megszervezte az immár hagyományossá vált emléknapot, amelyet Fekete István író és Piller Edith házasságkötésének időpontjához közeli szombaton tartottak meg.
2025. December 19. 09:00, péntek | Helyi
Dombóvár díszpolgára, Fenyvesi Béla december 12-én ünnepelte 70. születésnapját
Ez alkalomból egy nappal később a művelődési ház a családdal együttműködve meglepetés programmal várta az ünnepeltet és az érdeklődő dombóváriakat.
2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi
A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron
A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.
2025. December 18. 15:10, csütörtök | Helyi
Gelencsérné Dr. Bakó Márta Apáczai Csere János-díjat vehetett át
A felsőoktatás és a pedagógiatudomány területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként állami kitüntetésben részesült Dombóvárról Gelencsérné Dr. Bakó Márta

