Hírek
2024. Január 22. 14:14, hétfő |
Belföld
Forrás: M
Ónos esőre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat
Ónos eső veszélye miatt keddre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Fejér, Pest és Veszprém vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.
Az MTI-hez hétfőn eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták, éjfél körül egy front csapadékzónája érkezik, amely északnyugat felől halad délkelet felé.
A csapadékzónából kedd kora délelőttig az északkeleti vármegyék kivételével nagy területen várható ónos eső, amelynek mennyisége döntően 1 milliméter alatt lesz, de Fejér, Pest és Veszprém vármegyében vastagabb jégpáncél is képződhet.
A meteorológiai szolgálat ezért keddre a három vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, ezekben többórás ónos eső várható, amelynek mennyisége meghaladhatja az 1 milliméternyit.
A többi vármegyére - Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg kivételével - pedig elsőfokú figyelmeztetés van érvényben gyenge ónos eső veszélye miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

