Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2025. Január 14. 07:07, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Olimpia 2036 - India több városban rendezné a 2036-os nyári olimpiát

Olimpia 2036 - India több városban rendezné a 2036-os nyári olimpiát

Több városban bonyolítaná le a 2036-os nyári olimpiát India, amennyiben elnyerné a rendezés jogát.

Az ötkarikás hírekre szakosodott insidethegames.biz portál jelentése szerint a központ Ahmedábád lenne, de a cél az, hogy országos "mozgalommá" váljon az olimpia.

A hivatalos indiai álláspontot várhatóan hamarosan megkapja a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB).

Az ahmedábádi létesítmények fejlesztése az olimpiai tervtől függetlenül zajlik, ugyanakkor Mumbai adna otthont az ország legnépszerűbb sportjának, a krikettnek, Púnéban lenne a kajak-kenu, Bhopálban az evezés, Bhubanésvarban a gyeplabda.

Ahmedábád többek között az atlétika, a kosárlabda, a röplabda, a lövészet, a tenisz, valamint a vizes sportok és a városi sportok versenyeit rendezné.
Az olimpiai felkészülés része, hogy India 2036-ig számos sportág világeseményeinek rendezési jogát is szeretné elnyerni.

A tavalyi párizsi ötkarikás játékok után 2028-ban Los Angeles, 2032-ben pedig az ausztráliai Brisbane lesz a vendéglátó.

A 2036-os nyári olimpia helyszínéről várhatóan 2027 és 2029 között dönt a NOB.
A tizenegy év múlva esedékes rendezés iránt többen is érdeklődnek. India mellett kinyilvánította szándékát többek között a Koreai Köztársaság, a Dél-afrikai Köztársaság, Chile, továbbá Varsó, Isztambul, Doha, két spanyol város, Barcelona és Madrid is, valamint Nusantara, Indonézia új fővárosa. A lehetséges pályázók sorában ott van Budapest is.

Címkék: india, olimpia, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.

2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld

Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt

osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.

2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld

Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt

Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.