Hírek
2026. Május 11. 13:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
Németh Zsolt - aki az új Országgyűlésben az egyedüli, 1990 óta folyamatosan mandátummal rendelkező képviselő - azt írta: bár ellenzékben lesznek, de van minek örülni.
"A mai nappal nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka, hiszen mind a négy parlamenti párt jobboldalinak tekinti magát" - fogalmazott a külügyi bizottság fideszes alelnöke.
Hozzátette: "Közös felelősségünk, hogy ne is térjenek vissza. Ez kell legyen az új nemzeti minimum".
Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, megválasztott miniszterelnök több alkalommal is rendszerváltásként értékelte a választás eredményét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

