Hírek
2011. November 02. 07:25, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nem engedték repülni a kerekes székes nőt
Megtagadta a Malév egy kerekes székben ülő nő utazását – írja a Magyar Nemzet. A légitársaság arra hivatkozott, hogy kísérő nélkül nem lenne teljes biztonságban.
Az izomsorvadásban szenvedő beteg és családja diszkriminatívnak tartja az eljárást, ezért panaszt tett a Malévnál. A Malév levélben válaszolt, amelyben az olvasható, hogy a hatályos jogszabályok szerint jártak el, többek között arra hivatkoztak, hogy a különös gondoskodást igénylő utas csak abban az esetben utazhat kísérő nélkül, ha utazása alatt semmilyen segítségre nem szorul.
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége szerint szerint a Malév nem tagadhatta volna meg az utazást csak azért, mert nincs kísérő. Az érdekvédelmi szervezet végső esetben az Európai Bizottsághoz fordulna.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

