Hírek
2019. Október 26. 09:10, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Mostantól nem kell kivenni a laptopot a táskákból a repülőtéri utasellenőrzésnél
A közelmúltban elérhetővé vált ultramodern technológiának köszönhetően mostantól nem kell kivenni a laptopokat és tableteket a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az utasbiztonsági ellenőrzésnél
- közölte a Budapest Airport pénteken az MTI-vel. Az új szabályok bevezetése előtt öt hónapos próbaüzemet tartottak, a Budapest Airport felmérései szerint az újítás minden nyolcadik-tizedik utast érint közvetlenül, ennyien szállítanak kézipoggyászukban olyan eszközöket, amelyeket a biztonsági ellenőrzésnél eddig külön tálcára kellett helyezni. Az eljárás teljesen újnak számít az európai repülőterek között, csupán néhány helyen vezették be eddig.
A biztonsági ellenőrzés során eddig minden nagyobb műszaki eszközt ki kellett venni a kézipoggyászból, mert az átvilágítást csak így lehetett elvégezni. A biztonsági ellenőrök akkor tudták precízen átvizsgálni az utasok műszaki eszközeit, ha azok a csomagból külön tálcára kerültek.
A bevezetett technológiai újítás a kézipoggyászban szállított folyadékokra egyelőre nem vonatkozik, azokat továbbra is ki kell venni a táskákból, és zárható zacskóban a tálcára kell helyezni.
Rolf Schnitzler, a Budapest Airport vezérigazgatója a közleményben kiemelte, az elmúlt időszakban több olyan intézkedést vezettek be, amely kényelmesebbé tette az utasbiztonsági ellenőrzést: megnövelték a biztonsági sávok számát, új testszkennereket vásároltak és olyan pultokat helyeztek el, ahol előre összekészíthető a folyadék.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.

