Hírek
2017. Március 01. 10:56, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Még éjfélig még be lehet fizetni a kötelezőt
Szerda éjfélig még van lehetőségük befizetni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb) azoknak, akiknek január elsején volt a biztosítási évfordulójuk
- mondta a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) szóvivője szerdán az M1 aktuális csatornán. Gilyén Ágnes hozzátette, ekkor jár le a 60 napos türelmi idő vége. A januári évforduló már csak az autósok 37 százalékát érinti, míg korábban mindenkinél ez volt az évforduló - jegyezte meg.
Aki elmulasztja a március elsejei határidőt a biztosítási díj befizetésére, megszűnik a szerződése, majd ugyanannál a biztosítónál újra kell kötni, de elveszíti bónuszfokozatait és fedezetlenségi díjat is fizetnie kell. Legnagyobb kockázat az, hogy az okozott kárt magának kell megtéríteni - hívta fel a figyelmet.
Elmondta azt is, hogy nem számít szabályszegésnek, ha nincs a sofőrnél a kgfb befizetéséről szóló igazolás, de ajánlott, hogy kéznél legyen, mert ha esetleg hibás adatközlés miatt nem szerepel a központi rendszerben a biztosítás, akkor jól jön egy bizonyító erejű dokumentum.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
2026. Március 15. 08:07, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás: a magyar tudomány és kultúra képviselői összefognak minket
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

