Hírek
2019. Május 26. 12:57, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Már közel 590 kilométeren van árvízvédelmi készültség
Már több mint 587 kilométeren van árvízvédelmi készültség a magyarországi folyókon, a Duna Budapestnél vasárnap délután tetőzik, a Tisza Záhony alatt még árad - közölte az vízügyi főigazgatóság (OVF) vasárnap az MTI-vel.
A hét első felében a Duna vízgyűjtő felső területein hullott jelentős mennyiségű csapadék miatt kialakult árhullám délelőtt Nagymarosnál tetőzik, Budapesten a tetőzés 571 cm körüli vízállással vasárnap délután várható.
Ez a vízszint közel 70-80 centiméterrel elmarad a 645 centiméteres szinttől, ezért nem kell lezárni az alsó rakpartot - írták.
A Budapest alatti szakaszokon várhatóan Bajánál közelíti meg vagy éri el a tetőző érték az elsőfokú készültségi szintet.
A Tisza árhulláma Záhony térségében az OVF szerint az elsőfokú készültségi szintet meghaladó értékkel tetőzik. Tokajig a másodfokú szinteket megközelítő, lejjebb Kisköréig az elsőfokú értékek feletti, Kisköre alatt várhatóan azokat csak megközelítő tetőzések várhatóak.
A mellékfolyók közül a Túr, a Szamos, a Kraszna apad, a Bodrogon pedig elhúzódó, az elsőfokú értékeket el nem érő tetőzés várható.
A vízügyi szakemberek az érintett szakaszokon fokozott figyelőszolgálatot végeznek, másodfokú készültségi szintnél éjjel-nappal megemelt létszámú őrszolgálattal - írta az OVF.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

