Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2011. December 17. 07:06, szombat | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Magyar a világ legjobbja

Magyar a világ legjobbja

Nagy Lászlót, a Barcelona magyar játékosát választották az év legjobb kézilabdázójának a handball-planet.com című internetes szaklap szavazásán, amelyen több mint 6500 szurkoló vett részt a világ minden tájáról.

A portál jellemzése szerint „az elmúlt évtized egyik legnagyobb sportági sztárja” kapta a legtöbb voksot (33,1 százalék), míg a második helyen a dán Mikkel Hansen (30,1), a harmadikon pedig a bosnyák Danijel Saric (12,76) végzett. A honlap úgy véli: Nagynak oroszlánrésze volt abban, hogy a katalán gárda idén megnyerte a Bajnokok Ligáját, és 12. barcás szezonjában odáig jutott, hogy minden idők legjobb csapatának szimbóluma lett.

Az átlövő számára ez már a második elismerés volt pénteken, korábbi klubja, a Pick Szeged és a Délmagyarország által rendezett szavazás alapján ugyanis ő lett az elmúlt 50 év legjobb szegedi kézilabdázója is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 29. 06:50, szerda | Sport

Bajnokok Ligája - A szezon legjobb meccsén egygólos előnyt szerzett a PSG a Bayern ellen

A címvédő Paris Saint-Germain hazai pályán 5-4-re legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első, keddi mérkőzésén.

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Paks legyőzésével életben tartotta címvédésről szőtt álmait a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Paksot a labdarúgó Fizz Liga 31. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.

2026. Április 23. 06:52, csütörtök | Sport

MOL Magyar Kupa - Tizenegyesekkel a Ferencváros jutott a döntőbe

A Ferencváros hazai pályán 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte a Győrt szerda este a labdarúgó MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

2026. Április 20. 20:08, hétfő | Sport

Gokart - Nagy Ádám: Bronzérem a szezonnyitón

Egy harmadik hellyel kezdte Nagy Ádám a 2026-os gokartszezont.