Hírek
2023. Április 27. 08:09, csütörtök | Helyi
Lomtalanítást szerveznek Dombóváron
Dombóvár Város Önkormányzata és a Dél–Kom Nonprofit Kft. lomtalanítási akciót szervez Dombóvár város területén.
Tisztelt Dombóváriak!
Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy Dombóvár Város Önkormányzata és a Dél – Kom Nonprofit Kft. lomtalanítási akciót szervez Dombóvár város területén a szabványos edényzetbe nem helyezhető hulladékok elszállítására 2023. május 1. és 2023. május 5. közötti időszakban egyszeri alkalommal.
Kérjük, hogy a tájékoztatónkat olvassa át figyelmesen!
A kihelyezett lom begyűjtése a gyorsabb és hatékonyabb munkavégzés miatt szakaszosan fog történni az alábbiak szerint:
Május 01. (hétfő): Szőlőhegy, Szuhay-domb
Május 02. (kedd): Belváros
Május 03. (szerda): Kertváros
Május 04. (csütörtök): Újdombóvár
Május 05. (péntek): Gunaras, Tüske
A lomot az ingatlan előtti közterületen kérjük elhelyezni – a szállítást megelőzően egy-két nappal – úgy, hogy a gyalogos és közúti forgalmat, valamint a csapadékvíz elvezetést ne akadályozza. Méretét és anyagát figyelembe véve szabadon vagy zsákba, dobozba, edénybe téve helyezhető ki a lom.
Nem helyezhető ki háztartási jellegű hulladék, elektronikai hulladék, salak, építési törmelék, a környezetre veszélyes hulladék (pl: akkumulátor, használt autógumi, fürdőszobai szaniter áru, savas-, maró- és robbanó hatást kiváltó flakonok, tartályok)! Amennyiben a Szolgáltató munkatársai ilyen anyagot találnak, nem szállítják el. A szolgáltató gépjárművei kamerával ellátott munkagépek.
Köszönjük, hogy odafigyelnek a környezetükre és betartják az előírásokat!
Dombóvár Város Önkormányzata
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.

