Hírek
2018. Május 06. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: police.hu
Leütött egy idős asszonyt a kapualjban egy fővárosi férfi - Vádat emelnek
A ferencvárosi rendőrök vádemelési javaslattal zárták annak a férfinak az ügyét, aki két nőt is megütött, majd kirabolt. Az egyik sértett a bántalmazás következtében súlyos sérülést szenvedett.
A nyomozás adatai szerint a 33 éves budapesti G. Tamás 2017. május 30-án reggel Budapest IX. kerületében, egy Gát utcai lépcsőházba akart bejutni. A dörömbölésre egy idős asszony kinyitotta neki az ajtót. A férfi amint belépett a kapun, leütötte az asszonyt, majd a földön fekvő sértettről lerángatta a táskáját és azzal együtt a benne lévő személyes iratokkal, valamint mobiltelefonnal kisétált a házból. Az idős asszony a bántalmazás következtében nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett.
G. Tamás még aznap kora délután Budapest XX. kerületében, a János utca és a Helsinki út kereszteződésében – cigaretta kérés ürügyén – megszólított egy nőt, majd többször megütötte, valamint letépte a nyakláncát és azzal együtt elmenekült a helyszínről. A nő a támadás következtében nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság IX. kerületi Rendőrkapitányság nyomozói a kamerafelvételek, valamint a kapott személyleírás alapján még az elkövetés napján azonosították a férfit, majd délután a BRFK Bűnügyi Bevetési Osztály munkatársai G. Tamást ferencvárosi otthonának padlásán elfogták. A ferencvárosi rendőrök a rablás és súlyos testi sértés miatt indított nyomozást a napokban befejezték és a keletkezett iratot vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészség részére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

