Hírek
2017. Július 04. 13:28, kedd |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Önkormányzat
Közgyűlés: új képviselő, új rendőrfőkapitány
Letette képviselői esküjét a Tolna Megyei Közgyűlés pénteki ülésén dr. Perlaki László, aki Süli János miniszteri kinevezése okán került a testületbe.
A paksi bővítésért felelős miniszter azonban nem szakad el teljesen a megyei önkormányzattól, hiszen Megyei Fejlesztéspolitikai Tanácsosi tisztségében továbbra is várja üléseire a grémium – jelentette ki Fehérvári Tamás elnök. Az ülésen véleményezték és támogatták Szabó Csaba ezredes megyei rendőrfőkapitányi kinevezését.
Sor került a költségvetés módosítására is, amelynek egyik oka az európai uniós források általi főösszeg növekedése. Az év elején elfogadott 412 milliós büdzsé közel 176 millió forinttal emelkedett meg.
Dr. Say István, a Tolna Megyei Értéktár Bizottság utóbbi fél éves munkájáról számolt be, megemlítve a múlt pénteken sikeresen megtartott „Vár a megye” – Tolna Megyei Értékek Napját, mint az értékek megjelenítésének egyik kiváló példáját.
A tanácskozás témája volt többek között a Sió projekt is, amelynek megvalósításáról a múlt heti konzorciumi ülésen Ribányi József tájékoztatta a sajtót. Az alelnök elmondta: összesen három ütemben valósul meg a Sió mente fejlesztése, és a több mint 300 millió forintos első projekt 12 kiszálló, öt megálló és egy foglalkoztató központ létesítését foglalja magában.
A napirend utolsó előterjesztését is jóváhagyták, amely a Garay János Gimnázium Centenáriumi Alapítványának 100 ezer forintos támogatását tartalmazta. Zárt ülésen hozták meg a döntést arról, kik érdemesek az idén a megyenapi kitüntető díjakra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 15. 09:00, hétfő | Helyi
Ékszer-, régiség- és bundafelvásárlás lesz 3 napig Dombóváron
Most eladhatja feleslegessé vált ékszereit, régiségeit vagy bundáit a 3 napos dombóvári felvásárláson! Időpont egyeztetéssel akár házhoz is mennek!
2025. December 15. 00:00, hétfő | Helyi
A balatoni helytörténészek találkozóján tartott előadást Bodó Imre dombóvári helytörténész
Bodó Imre dombóvári helytörténész, múzeumalapító Fekete István és a Balaton környéke címmel tartott előadást
2025. December 12. 12:11, péntek | Helyi
A hónap műtárgya a dombóvári Fekete István Múzeumban
December hónap műtárgyának Fekete István éjjeli lámpáját választottuk.
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

