Hírek
2019. Október 17. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kiszáradt kútba dobták a sertéstetemet, felfüggesztett börtönt kaptak
A sertéstetem veszélyes hulladéknak minősül.
Hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt egy év - két évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélt a Mohácsi Járásbíróság három embert, mert egy kiszáradt kútba dobtak egy 150 kilogrammos sertéstetemet, amely veszélyes hulladéknak minősül - tájékoztatta a Pécsi Törvényszék szerdán az MTI-t.
A közlemény szerint az elsőrendű vádlott több sertést gondozott tavaly augusztusban, azonban az egyik 150 kilogramm súlyú állat elpusztult, a férfi pedig két társával a sertéstartó házának kiszáradt kútjába dobta a tetemet.
A jogerős ítéletet ismertető kommünikében a bíróság felhívta a figyelmet arra, hogy a sertéstetem veszélyes hulladéknak minősül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

