Hírek
2021. Január 14. 16:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Dombóvár Város Önkormányzata
Kiemelt figyelmet kap a jövőben is Dombóváron a járdák, utak minőségjavítása
Korábban nem látott mértékben indult el az útburkolatok javítása, felújítás Dombóváron 2020-ban.
A járdák és az útburkolatok állapota sok helyen minősíthetetlen, a csapadékvíz elvezetés megoldásra vár a legtöbb városrészben. Több intézkedés, előrelépés történt a felsorolt problémák megoldására 2020-ban.
Már kézzelfogható eredményről számolhatunk be Újdombóváron és Szőlőhegyen, valamint Mászlonyban. A kialakult vírushelyzet ellenére elmondható, hogy számos útburkolat-felújításnak örülhetett a város. Tavasszal a mászlonyi út, a nyár folyamán a Radnóti utca nagyobb szakasza és a Fészek utca aszfaltozása, majd a Gárdonyi utca, illetve a Fő utca, III. utcai csomópont (újdombóvári templom) és a IX. utca közötti szakasz útburkolatának teljes körű felújítása megtörtént.
Befejeződött a kórházi és a gimnázium előtti parkoló megépítése. 2021-ben a vasútállomásnál új parkolók kialakításával folytatódik a bővítés a megnövekedett igények miatt. A JAM csarnokban múlt év tavaszától folyik a térkőgyártás, amely szintén a járdák állapotának javulását fogja eredményezni az elkövetkező években.
Útépítési, útfelújítási jellegű munkára valamivel több mint 130 millió forintot költött a város az elmúlt évben részben pályázati forrásból. Ez az összeg magába foglalja 3744 méter útburkolat megújulását, további lokális útburkolati javítási munkákat, a két parkoló megépítésének teljes költségét és a Fészek utca-Szent Gellért utcai csomópont felújítását.
A következő években lényegesen több forrással számol a városvezetés az infrastruktúra fejlesztésével kapcsolatban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.

