Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2012. Augusztus 31. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Kezdődik az ősz, de még marad a 30 fok körüli meleg

Kezdődik az ősz, de még marad a 30 fok körüli meleg

Bár szombaton, szeptember elsején a naptár szerint megkezdődik az ősz, a hétvégén még több helyen is 30 fok felett alakul a maximumhőmérséklet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos középtávú előrejelzésében azt írta: pénteken az ország nagy részén folytatódik a napos, csapadékmentes idő, a Dunántúlon viszont ismét lesznek felhős területek, a nyugati határszélen akár hosszantartó, erősen felhős időszakok is. A délutáni órákban az Alpokalján, az Őrségben itt-ott zápor, esetleg zivatar is lehet. A Kisalföldön, a Bakonyban és az Alpokalján északnyugatira forduló szél megerősödik, másutt időnként megélénkülő délkeleti szél várható.
Mindeközben a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 9 és 14 Celsius-fok között, északnyugaton 15 fok felett, északkeleten 9 fok alatt alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet pedig általában 29-34 fok lesz, északnyugaton 29 fok alatt valószínű.
Szombaton többnyire napos idő várható. Nyugaton lehet helyenként erősebben felhős az ég, itt zápor, zivatar is előfordulhat. A délkeleti szél időnként megélénkül. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-16, a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 29-34 fok lesz, de az Alpokalján ennél több fokkal hűvösebb idő várható.
Vasárnap az ország legnagyobb részén túlnyomóan napos, fátyolfelhős, csapadékmentes idő várható, ugyanakkor a Dunántúl nyugati felén több lesz a felhő, és ott egy-egy zápor is előfordulhat. A változó irányú szél többnyire mérsékelt marad. A legalacsonyabb hőmérséklet várhatóan 9-16, a legmagasabb nappali hőmérséklet 26-33 fok lesz - írta a meteorológiai szolgálat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.