Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2015. Március 20. 15:09, péntek | Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András

Kávé és költészet

Kávé és költészet

Bohémek, művészek, írók, költők annak idején gyakorlatilag a kávéházban éltek, s ott is írták meg remekműveiket…

A közismert városi legenda szerint Rejtő Jenő egy-két sorral, oldallal fizetett a kávéért, amikor éppen pénzszűkében volt. De hát mikor nem volt ő pénzszűkében… A szerzői sorokkal azután átügetett a kifutófiú a kiadóhoz, ahol pénzre váltották a szövegrészletet.
Hogy a legenda a Rejtő kutatók szerint nem igaz, az nem kell, hogy zavarjon bennünket, különösen azért nem, mert az előttünk álló szombaton, március 21-én, nem mellékesen a Költészet Világnapján, mi is fizethetünk pár szalvétára vetett sorral a kávéért.

Akár saját verset is faraghatunk
Persze nem mindenhol, csak azokban a kávézókban, amelyek csatlakoztak a Julius Meinl kezdeményezéséhez. Mielőtt azonban felsoroljuk a magyarországi szöveg-elfogadóhelyek listáját, muszáj elmondanunk, miről is van szó. Folytatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.