Hírek
2018. Szeptember 07. 13:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Jelentősen csökkent a parlagfű pollenkoncentrációja
Az átvonuló hidegfront és a csapadékos időjárás hatására a parlagfű pollenkoncentrációja országszerte jelentősen csökkent
- közölte Országos Közegészségügyi Intézet (OKI) Levegőhigiénés és aerobiológiai osztályának vezetője az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában. Szigeti Tamás azt mondta, ennek ellenére az allergiások még szeptember végéig számíthatnak tünetekre.
Idén a parlagfűszezon egy héttel korábban kezdődött a szokásosnál, a pollenszint júliusban, illetve augusztusban is magas volt - fűzte hozzá.
Elmondta: az OKI az allergiások segítésére idén kidolgozott egy térképes parlagfűpollen-előrejelzést, amely naponta frissül és a polleninfo.oki.hu érhető el. Az allergiások a térkép függvényében megtervezhetik utazásaikat és felkészülhetnek az adott térség parlagfűpollen-koncentrációjára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

