Hírek
2012. Január 29. 18:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: hírszerkesztőnk
Hogyan lesz a zenéből tánc? - rendhagyó koncert Sásdon
Táncok a zenében címmel adott hangversenyt gyerekeknek a Harmónia Fúvósötös Sásdon, melyben a Szélkiáltó-alapító Lakner Tamás volt a műsorvezető és egy ifjú táncospár is közreműködött.
A pécsi Harmónia Fúvósötös január 25-én a Filharmónia Dél-Dunántúli Nonprofit Kft. szervezésében látogatott el a sásdi általános iskolába. Az ifjú közönséget alaposan megdolgoztató dr. Lakner Tamás műsorvezető, valamint Zsófi és Mátyás középiskolás pécsi táncos- és testvérpár közreműködésével arra tettek kísérletet, hogy bemutassák, mitől lesz a zenéből tánc.
A gyerekeknek a műsorvezető - aki „civilben” a Pécsi Tudományegyetem docense is - az ének, a zene és a tánc kialakulásáról mesélt, majd többek között a felhangzó tánczenék közül kellett kitalálniuk, melyik illik a pár által „csendben” ellejtett táncok ritmusához. Így mutatkozott be a magyar ugrós, a tangó, a rumba, a cha-cha-cha, a valcer és a menüett, és nem maradtak bemutatás nélkül a fúvósötösben „közreműködő” hangszerek sem.
Kíváncsi a rendhagyó koncertről készült képgalériánkra is? Kattintson a hírünk címsora alatti „kapcsolódó galéria” hivatkozásra, vagy a lenti képre!
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.














