Hírek
2023. Április 26. 13:16, szerda |
Belföld
Forrás: mti
HM: kiképzési repüléseket hajtanak végre a Gripenek
A Magyar Honvédség vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár vadászpilótái csütörtök hajnali fél hattól körülbelül negyven percen keresztül, három JAS-39 Gripen vadászrepülőgéppel kismagassági kiképzési repüléseket hajtanak végre - közölte a Honvédelmi Minisztérium szerdán az MTI-vel.
Mint írták, a repülések elsődleges célja a pilóták képzettségének fenntartása a légtérvédelem folyamatos biztosítása érdekében.
A repülések során Nagymaros, Visegrád, Dömös, Pilismarót, Zebegény, Verőce és Kisoroszi térségében a megszokottól eltérő, fokozott hanghatásra lehet számítani - tájékoztatott a tárca.
A Magyar Honvédség a lakosság megértését és türelmét kéri.
Fotó: Szalóky Zsolt
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

