Hírek
2012. Május 07. 07:09, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Hatalmas veszteségeik vannak a gyümölcstermesztőknek
A gyümölcstermés 80–90 százalékát vitte el a februári és a húsvéti fagy a Dél-Alföldön. Biztos kárenyhítésre csak azok a termelők számíthatnak, akik legalább egy hektáron gazdálkodnak.
A februári fagy a baracktermés 80 százalékát elvitte a térségben. A cseresznye és a meggy a februári hideget még túlélte, de a húsvéti fagyot már nem. A termelők május 15-éig jelenthetik be a kárt. Pénzre csak azok számíthatnak biztosan, akiknek legalább egy hektár gyümölcsösük van.
Kocsis László, a Csongrád Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatóságának vezetőhelyettese elmondta: a kisebb területtel rendelkezőknek a területalapú támogatás beadásakor kell jelezniük kárukat, és ha kárt szenvedtek, a hozamkiesés bizonyos százaléka után minimum 30 százalék kárenyhítést kapnak. A másik lehetőség a biztosítási díj támogatása, amely a díj 65 százaléka lehet maximálisan, közölte Kocsis László.
A fagy a szőlőt és az almát sem kímélte. Becslések szerint ott 50–70 százalék a terméskiesés.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

