Hírek
2022. Március 24. 13:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Háromszázmilliót csalt ki ügyfeleitől, elítélték
Különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás miatt jogerősen nyolc év börtönbüntetésre ítélt a Pécsi Törvényszék egy férfit, aki 2008 és 2010 között 22 sértettől csaknem 300 milliót csalt ki.
A Pécsi Törvényszék az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a vádlott 2008 januárja és 2010 októbere között egyéni vállalkozóként, később az általa képviselt gazdasági társaságon keresztül közvetítői tevékenységet látott el egy biztosításközvetítéssel foglalkozó alkuszcég nevében.
A férfi kizárólag az alkuszcég által kínált biztosítási lehetőségeket ajánlhatta az ügyfeleknek, nem volt jogosultsága arra, hogy az ennek során megkötött biztosításokért az ügyfelektől pénzt vegyen át.
Ügyfelei bizalmát kihasználva a vádlott a sértetteket megtévesztette, célja a pénzük megszerzése volt, az átvett összegeket saját céljaira, illetve tartozásainak kiegyenlítésére fordította.
A férfi huszonkét sértettnek összesen több mint 290 millió forint kárt okozott.
A Mohácsi Járásbíróság tavaly novemberben a férfit - egyebek mellett - különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás és többrendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt nyolc év börtönre és több mint 200 millió forintos kártérítésre ítélte, továbbá vagyonelkobzást rendelt el.
A másodfokon eljáró Pécsi Törvényszék a járásbíróság ítéletet lényegében helybenhagyta, mindössze a vádlott cselekményeinek jogi minősítését változtatta meg és a vagyonelkobzás összegét pontosította 25,5 millió forintra.
Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

