Hírek
2011. Szeptember 03. 07:21, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Három megyében már szabad tüzet rakni
Részlegesen feloldotta korábban elrendelt tűzgyújtási tilalmát a Vidékfejlesztési Minisztérium: Baranya, Fejér és Zala megyében már lehet erdei tábortüzet rakni, az ország más területein érvényben marad a tiltó rendelet.
A tárca egyben felhívja a lakosság és a kirándulók figyelmét, hogy azokban a megyékben, ahol a tűzgyújtási tilalom feloldásra került, tüzet gyújtani csak a kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben szabad. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után pedig minden esetben gondoskodni kell eloltásáról. Hasonlóan fokozott figyelmet kérnek a telektulajdonosoktól is – az őszi avar és gyom égetése során ugyanis a tűz könnyen elérheti a közeli erdőket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

