Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2019. Március 21. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/Illusztráció: pixabay

Gyógyszer-túladagolással ölte meg férjét egy nő

Gyógyszer-túladagolással ölte meg férjét egy nő

Nagy mennyiségű gyógyszert adott be a nő a férjének, aki ennek következtében elhunyt.

Előre kitervelten elkövetett emberölés bűntette miatt szerdán vádiratot nyújtott be a Fejér Megyei Főügyészség azzal a szabadbattyáni nővel szemben, aki tavaly június elsején emberölési szándékkal nagy mennyiségű gyógyszert adott be férjének, aki ennek következtében elhunyt.

Az ügyészség vádiratában a letartóztatásban lévő vádlottal szemben végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását kérte.

Közleményükben azt írták, a bűncselekményt a büntető törvénykönyv tíztől húsz évig terjedő, vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel sújthatja.

A vádlott, miután házastársa elzárkózott a házasságuk felbontásától és minden megoldást elutasított, elhatározta, hogy megöli. Először tavaly áprilisban adott az általa szedett gyógyszerekből túl sokat a férfinak, aki emiatt rosszul lett és kórházba került. Májusban altatót adott a sértettnek, majd az elkábult férfit megkísérelte a kádban víz alá nyomni, de végül elállt szándékától.

A nő június első napján nagy mennyiségű, a szív- és érrendszerre ható gyógyszert és legalább 75 darab kálium tablettát adott be a férjnek, majd magára hagyta. Másnap, a kora reggeli órákban holtan találta házastársát és értesítette a rendőrséget. A férfi halálát a keringés összeomlása, szívmegállás okozta, amit a gyógyszerek váltottak ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.