Hírek
2023. Augusztus 25. 07:44, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Gulyás Gergely: már október-novemberben egyszámjegyű lehet az infláció
A kormány minden nehézség ellenére tudja tartani vállalását, hogy még az idei évben egy számjegyűre csökken az infláció, és jó esély van arra, hogy ez ne decemberben legyen, hanem novemberben vagy talán már októberben
- jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten a Kormányinfón.
Gulyás Gergely elmondta, a legfontosabb magyar gazdaságpolitikai célt el tudta érni a kormány, így a háborús helyzetben is megvédték a munkahelyeket. Magyarországon továbbra sem a munkanélküliséggel, hanem sokkal inkább a munkaerőhiánnyal kell szembenézni.
Az infláció mérséklésével a kamatokat is csökkenteni tudják - mondta, fontosnak nevezve, hogy újra a hitelezéseknek, és így a beruházásoknak tágabb keretet nyitó kamatkörnyezet legyen Magyarországon.
Gulyás Gergely kitért arra is: továbbra is az inflációt meghaladó béremelést akarnak biztosítani, és még az idei évben is jó esély van a reálbér-emelkedésre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

