Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2021. Június 01. 13:00, kedd | Helyi
Forrás: Facebook: Városunk Dombóvár

Fórumot szervezett a Tolna Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ Dombóváron

Fórumot szervezett a Tolna Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ Dombóváron

A múlt héten két alkalommal is fórumot szervezett a Tolna Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ Dombóváron.

Kedden a beszámolókkal kapcsolatban tartottak tájékoztatást, csütörtök délután a pályázatokról konzultáltak a meghívott egyesületek a Miniszterelnökség Civil és Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkárság, Civil és Társadalmi Konzultáció Főosztálya munkatársaival.

Dr. Kecskés Péter főosztályvezető elmondta, hogy 2014 óta több mint háromszorosára nőtt a kormány által biztosított, a civil szervezetek számára elérhető teljes forrás és a pályázatok beadására alkalmas felület, valamint maga a pályázati adminisztráció is sok tekintetben egyszerűbb lett. Idén első ízben nyitották meg öt kategóriában a Városi Civil Alap lehetőségét. Szóba került a fórumon a szervezetek fiatalításának fontossága és az egyesületek vezetőinek felelősségteljes gondolkodása a működés finanszírozásával kapcsolatban.
Dr. Kecskés Péter hangsúlyozta, hogy az állami források mellett érdemes helyi támogatókban is gondolkodni és az SZJA 1%-ának lehetőségét is kellő módon propagálni.

Pintér Szilárd polgármester kiemelte, hogy a civil szervezetek számíthatnak az önkormányzat segítségére, és a polgármesteri csoportot kereshetik pályázatírási problémáikkal kapcsolatban. Horváth Mária a Tolna Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ szakmai vezetője is felhívta a figyelmet arra, hogy bármilyen kérdés esetén állnak rendelkezésre, keressék telefonon az irodát.

A vendégeknek két, a közelmúltban civil összefogással megvalósult eredményt mutattak be a dombóvári civil vezetők. Először az októberben átadott Összetartozás terére, majd a Lampert Gábor Edzőterembe invitálták a fórum résztvevőit.

Címkék: civil szervezet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 20:00, vasárnap | Helyi

A pénz boldogít?! - interaktív előadás Dombóváron

Valóban boldogít a pénz? Keressük a választ március 20-án 18 órakor a Dombóvári Művelődési Ház pinceszínházában!

2026. Március 11. 13:52, szerda | Helyi

Városi megemlékezés lesz március 15-én Dombóváron

Emlékezzünk együtt a hősökre március 15-én 9.30-kor a dombóvári Szigeterdőben a Kossuth-Szoborcsoportnál. Ezt követően 10.30-kor ünnepi szentmise a Jézus Szíve Katolikus templomban.

2026. Március 04. 16:45, szerda | Helyi

Az Őszikék Idősek Klubja szeretettel várja a dombóvári időseket

Gondolkodást serkentő foglalkozásokon, memóriát fejlesztő programokon lehet részt venni a Dombóvár, Szabadság u. 8. alatti idősek klubjában.