Hírek
2015. November 19. 08:06, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Önkormányzat
Fókuszban a helyi termékek
Tolnai megyei állomásához érkezett a 2015 - Helyi termék éve szakmai fórumsorozat, amelynek résztvevőit Ribányi József alelnök köszöntötte a szekszárdi piacon.
Az idei esztendőt a Földművelésügyi Minisztérium nyilvánította a helyi termékek évének, hogy ezzel is ösztönözze azok előállítását és fogyasztását. Az országos rendezvények segítenek abban, hogy a helyi termékeket előállító emberek megismerjék lehetőségeiket, és szakmai információkat szerezzenek.
A szerdai eseményt a piacon található Placc-Ifjúsági Közösségi Térben rendezték meg. A helyszínre utalva Ribányi József elmondta: a megyeszékhelyen immár egy korszerű építmény áll rendelkezésünkre, s ez a piac nem csupán egy kereskedelmi helyszín, hanem élettel is megtölti a város szívét. Ezen a helyen szó szerint minden földi jót megtalálnak az emberek, ami fontos a vásárlóknak és a gazdáknak, kereskedőknek egyaránt – tette hozzá.
Az alelnök kijelentette: többek között azért is érkezett örömmel a fórumra, mert a rendezvény szellemisége, célja egybevág a megyei közgyűlés elképzeléseivel, azaz a helyi agrárgazdaság épülését szolgálja. Tolna megye léte és gyarapodása a mezőgazdaságtól függ leginkább, ezért is fontos, hogy a kiváló minőségű helyi termékeket minél többen megismerjék. Mint elmondta: a helyi termékek számunkra helyi értékek is egyben.
A fórumon a NÉBIH és a Földművelésügyi tárca szakértői tartottak előadásokat; szó esett többek között az élelmiszer-értékesítés feltételeiről, a helyi termelői piac nyitásával és üzemeltetésével kapcsolatos tudnivalókról, eredetvédelemről és a védjegyekről, valamint az adózással kapcsolatos általános információkról.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 13:52, szerda | Helyi
Városi megemlékezés lesz március 15-én Dombóváron
Emlékezzünk együtt a hősökre március 15-én 9.30-kor a dombóvári Szigeterdőben a Kossuth-Szoborcsoportnál. Ezt követően 10.30-kor ünnepi szentmise a Jézus Szíve Katolikus templomban.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Március 04. 16:45, szerda | Helyi
Az Őszikék Idősek Klubja szeretettel várja a dombóvári időseket
Gondolkodást serkentő foglalkozásokon, memóriát fejlesztő programokon lehet részt venni a Dombóvár, Szabadság u. 8. alatti idősek klubjában.
2026. Március 03. 09:00, kedd | Helyi
Pálinka- és Borversenyt tartottak Nakon
Nak Község Önkormányzata az idei évben is megszervezte a hagyományossá vált pálinkaversenyét. Pár év kihagyás után pedig borversenyt is tartottak a településen.




