Hírek
2024. Március 02. 06:00, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Ferenc pápa szerint a genderideológia a mai kor egyik legnagyobb veszélye
A mai kor egyik legnagyobb veszélye a genderideológia, amely megszünteti a különbségeket férfi és nő között - mondta Ferenc pápa a Vatikánban pénteken kezdődött nemzetközi antropológiai konferencia nyitóbeszédében.
A katolikus egyházfő korunk "rossz ideológiájának" nevezte a genderelméletet, amely - hangoztatta - megszünteti a különbségeket, és mindent egyenlővé akar tenni.
"A különbségek eltörlése az emberiség eltörlését jelenti" - jelentette ki Ferenc pápa.
Korunk legnagyobb veszélyének nevezte a genderideológiát. Úgy vélte, a genderelmélettel ellentétben a férfi és a nő megkülönböztetése az, amely "termékeny kontrasztot" teremt.
Ferenc pápa beszédében egy olvasmányélményére emlékeztetett; Robert Hugh Benson 1907-ben megjelent, A világ ura című regényére. A pápa kifejtette, hogy a jövőről szóló regény jóslatként szólt, mivel előre vetítette az összes különbség eltörlésének szándékát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.

