Hírek
2012. December 27. 08:19, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: http://www.pari.hu/
Fejlesztési stratégiát dolgoznak ki Páriban
Fejlesztési stratégiát dolgoz ki a Tolna megyei Pári, amely a Kúria ítélete alapján 622 millió forintot kapott a szomszédos Tamási önkormányzatától.
Gere Zoltán, a 690 lakosú település független polgármestere az MTI-nek elmondta: a község képviselő-testülete a tervek szerint januárban alkotja meg a négy-tíz évre szóló stratégiáját a pénz felhasználásáról. Az összeget, amelyet Tamási a 2006-ban szétvált két önkormányzat közötti vagyonmegosztási per után fizetett meg, addig kincstárjegyekbe fektetik - tette hozzá.
A százmillió forintos éves költségvetéssel működő település vezetője elmondta: mivel jelenleg is magas, tízszázalékos a munkanélküliség a községben, a célok között mindenképpen szerepel majd a munkahelyteremtés elősegítése és pályázatok önerejének biztosítása.
"A lehetőségeink ezzel az összeggel megnőttek, de nem szeretnénk elherdálni a pénzt" - jegyezte meg Gere Zoltán, aki azt is elmondta: nem tartja elképzelhetőnek, hogy a Páriban élők a közszolgáltatások terén közvetlen kedvezményekben részesüljenek.
Közölte: a községben, amely saját óvodát, polgármesteri hivatalt és művelődési házat tart fenn, a két település egyesítése óta, csaknem négy évtizede "rombolták az intézményeket, most azon dolgoznak, hogy felépítsék őket".
Párit 1970-ben egyesítették Tamásival, a község lakói 2003-ban helyi népszavazáson mondták ki az önállóvá válást. A bíróság a közös vagyon lakosságarányos megosztása mellett döntött, így Pári a vagyon 7,3 százalékának megfelelő összeget kapott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi
Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!
Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket
2026. Január 21. 14:06, szerda | Helyi
Heti állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha munkahelyet váltanál, vagy épp állást keresel, nézd meg a friss állásajánlatokat!
2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi
Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv
A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.

