Hírek
2014. Június 25. 08:32, szerda |
Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet
Elballagtak a kaposszekcsői nyolcadikosok
Június 14-én délelőtt búcsúztak el a nyolcadikosok a kaposszekcsői iskolától.
A virágdíszben pompázó tantermükből az épületen és az udvaron keresztül vonultak a főhelyre, hogy ballagási ünnepük elkezdődhessen. Az alsóbb évfolyamosok álltak sorfalat nekik. A műsor folyamán először két első osztályos búcsúzott, majd Süveges Franciska, a 7. osztály osztályfőnöke köszönt el tőlük személyes emlékeket is megemlítve beszédében. Majd a ballagók mondták el gondolataikat versben és prózában. Egy-egy szál virággal elbúcsúztak tanáraiktól is. Elköszönt az alsós tanítónő, Esküdt Csilla is. Az iskola zászlóját átadták a hetedikeseknek.
Ezután az alsóbb évfolyamosok köszöntötték virággal a nyolcadikosokat. A virágátadás után a 7. osztály tagjai búcsúztak el a nagyoktól. A program betetőzéseként Süveges Franciska 7. osztály és Tillmann Ferenc a 8. osztály osztályfőnöke levegőbe bocsátotta a gyerekeket jelképező lufikat. Legyen eljövendő életük olyan felfelé emelkedő, ahogyan a léggömbök szállnak az ég fölé!
Az iskolai tanulástól elbúcsúztak ugyan, de az iskola visszavárja mindig volt tanulóit!
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 13:52, szerda | Helyi
Városi megemlékezés lesz március 15-én Dombóváron
Emlékezzünk együtt a hősökre március 15-én 9.30-kor a dombóvári Szigeterdőben a Kossuth-Szoborcsoportnál. Ezt követően 10.30-kor ünnepi szentmise a Jézus Szíve Katolikus templomban.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Március 04. 16:45, szerda | Helyi
Az Őszikék Idősek Klubja szeretettel várja a dombóvári időseket
Gondolkodást serkentő foglalkozásokon, memóriát fejlesztő programokon lehet részt venni a Dombóvár, Szabadság u. 8. alatti idősek klubjában.
2026. Március 03. 09:00, kedd | Helyi
Pálinka- és Borversenyt tartottak Nakon
Nak Község Önkormányzata az idei évben is megszervezte a hagyományossá vált pálinkaversenyét. Pár év kihagyás után pedig borversenyt is tartottak a településen.













