Hírek
2011. Szeptember 11. 14:27, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Egyre népszerűbb a futóturizmus Magyarországon
Egyre többen vesznek részt Magyarországon a fővárosi és vidéki futóversenyeken, a szeptember 4-én megrendezett Nike Budapest Nemzetközi Félmaratonra 52 országból több mint 4 ezer futó és kísérője érkezett Budapestre.
Eddig még soha ennyi külföldi futó nem nevezett erre a versenyre - derül ki a Budapesti Sportiroda (BSI) közleményéből.
A BSI szerint ez 35 százalékos növekedés az előző évi részvételhez képest.A félmaratonon az idén 12 ezren, tavaly 10.500-an vettek részt.Tavaly a BSI összes versenyén 97.420-an, tavalyelőtt 86.502-en indultak, az idén az első félévben pedig 60 ezren.
A BSI tájékoztatása szerint a külföldiek a két legnagyobb nemzetközi versenyen, a SPAR Budapest Maratonon és a Nike Budapest Félmaratonon indulnak elsősorban. Tavaly a félmartonon 20, a maratonon 40 százalékkal több külföldi vett részt, mint egy évvel korábban, amikor öt kontinensről 63 országból, közel 9 ezer induló és hozzátartozó mintegy 29 ezer vendégéjszakát töltött el a fővárosban. Az általuk generált bevétel csaknem 1 milliárd forint volt - közölte a BSI.
Az idei félmaratonon a külföldiek közül a legtöbben holland és német turisták voltak. Az előzetes megkérdezés alapján idén kicsit nőtt az átlagos tartózkodási idő. Tovább erősödött az utazásukat egyénileg, az interneten szervezők száma. Az öt-hat évvel ezelőtti 12-15 utazási irodához képest idén már csak 5 tudott utasokat gyűjteni. A Nike Budapest Nemzetközi Félmaratonra francia, német és holland újságírók is érkeztek.
A hazai futóélet legnagyobb és a legtöbb külföldit vonzó eseményére, az október 2-i 26. SPAR Budapest Nemzetközi Maratonra is hatalmas az érdeklődés. Augusztus végéig 45 százalékkal több külföldi nevezés érkezett, mint az előző év hasonló időszakában.
A tendencia alapján tovább növekedhet és idén már 1 milliárd forint fölé emelkedhet a magyar gazdaság bevétele a futóturizmusból.
A BSI tájékoztatása szerint világszerte megfigyelhető, hogy nő a nagy maratonokon résztvevők száma, egyre többen utaznak külföldre a nagy futóversenyekre.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

