Hírek
2018. Május 15. 09:04, kedd |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Dombóvári tűzoltók elismerése Szent Flórián Napon
A Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Tolna Megyei Tűzoltó Szövetség, Fadd önkormányzata, valamint a Faddi Önkéntes Tűzoltó Egyesület május 12-én ünnepelte Faddon a megyei Flórián napot,
valamint a Faddi ÖTE alapításának 125. évfordulóját.
A Szent Flórián, a tűzoltók védőszentjének ünnepe alkalmából tartott egész délelőttös rendezvény a tűzoltószerek felvonulásával vette kezdetét, melynek során a faddi, illetve a házigazda meghívását elfogadó önkéntes egyesületek tűzoltószerei szirénázva vonultak végig a község utcáin. A felvonulást szentmise követte, melynek során az ÖTE zászlójának megszentelésére is sor került. A mise után a díszes menet a meghívott vendégekkel és a település lakóival közösen az egyesület szertára felé vette az irányt, ahol az udvaron felállított, a Gyergyóalfalu Önkéntes Tűzoltó Egyesülete által az évforduló alkalmából adományozott kopjafa megáldása és koszorúzás következett.
Az ünnepség a helyi művelődési házban folytatódott, ahol ünnepi beszédek hangzottak el és elismeréseket adtak át.
A Tolna Megyei Tűzoltószövetség Díszérmet adományozott Savanyu Norbert István tű. századosnak, a Dombóvári Hivatásos Tűzoltóparancsnokság szolgálatparancsnokának.
Dombóvár Város képviselőtestülete a tűzvédelmi területén végzett példaértékű, lelkiismeretes, áldozatos szakmai munkájának elismeréseként pénzjutalomban részesítette
− Tóth Árpád tű. főtörzsőrmestert, a Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság különleges szerkezelőjét
− Varga János tű. főtörzsőrmestert, a Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság különleges szerkezelőjét
− Wolf János tű. főtörzsőrmestert, a Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság különleges szerkezelőjét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi
Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!
Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket
2026. Január 21. 14:06, szerda | Helyi
Heti állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha munkahelyet váltanál, vagy épp állást keresel, nézd meg a friss állásajánlatokat!
2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi
Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv
A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.

