Hírek
2012. Január 19. 23:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Galambos Istvánné/Dombóvári Nyugdíjasok Érdekvédelmi Egyesülete
Csonkolt fákat fogadtak örökbe a nyugdíjasok
A dombóvári önkormányzat három hónapja csonkolt fák örökbefogadására keresett önként vállalkozókat. A Dombóvári Nyugdíjasok Érdekvédelmi Egyesületének néhány aktivistája bekapcsolódott az akcióba.
Egy Arany János téri, talán villám sújtotta fát és egy gesztenyének kinézőt, amely a volt bölcsőde udvarában már „haldoklik” vagy talán már meg is halt, de nagyon sok kisgyermeknek adott árnyékot.
Az önkormányzat biztosította a zöld futónövényt, melyet a fák tövébe ültettek azzal a gondolattal, hogy ezek a kis növények megerednek, felfutnak, megkapaszkodnak és „életben tartják” a fákat. A nyugdíjas aktivisták ígéretet tettek arra, hogy negyedévente megnézik őket és beszámolnak az „állapotukról”.
Az első három hónap elteltével úgy tűnik, a növények megeredtek. Most még csak „bátortalanul indulnak neki a hosszú útnak”, de az örökbe fogadók remélik, hogy tavasszal majd erőre kapnak a futónövények, és gyorsan megkapaszkodnak a sokat megélt fákban.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 12:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!

