Városlista
2025. december 12, péntek - Gabriella

Hírek

2021. Július 02. 08:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Bűnügyi felügyelet alá helyezték a 8-as főút ámokfutóját

Bűnügyi felügyelet alá helyezték a 8-as főút ámokfutóját

Négy hónapra bűnügyi felügyelet alá helyezte a Veszprémi Járásbíróság azt a közúti veszélyeztetéssel gyanúsított férfit, aki a 8-as főúton száguldozott június 27-én

- közölte a Veszprém Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.

Az Ajkai Rendőrkapitányság egy közösségi felületen megosztott videó alapján indított eljárást az ügyben - írták.

A felvétel szerint a sofőr június 27-én délután a 8-as főút városlődi szakaszán személygépkocsijával nagy sebességgel, dupla záróvonalon egy motorost megelőzve áttért a szemközti két forgalmi sávba, majd ott hirtelen irányváltoztatásra kényszerített egy szembejövő autóst. Ezután a szemközti külső forgalmi sávba letérve egy hosszabb szakaszon a forgalommal szemben haladt, miközben két másik szembejövő autóst veszélyeztetett a manőverrel.

A rendőrök kedden vették őrizetbe a személygépkocsit vezető 35 éves kislődi férfit - tették hozzá.

Az ügyészség a sofőr letartóztatását indítványozta, de a bíróság végül bűnügyi felügyeletet rendelt el vele szemben, így lakhelyét november 1-jéig csak engedéllyel hagyhatja el. A rendelkezés betartását a hatóság technikai eszközzel is ellenőrzi.

A végzést az ügyész, valamint a gyanúsított és védője is tudomásul vette, így az végleges - írta a főügyészség.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

2025. December 12. 07:26, péntek | Belföld

A köztársasági elnök is megszólalt a Szőlő utcai ügyben