Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2020. Június 09. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Az idősek között van a legtöbb koronavírus-fertőzött és elhunyt

Az idősek között van a legtöbb koronavírus-fertőzött és elhunyt

Az idősek közül kerül ki a legtöbb koronavírussal fertőzött és elhunyt is - közölték a koronavirus.gov.hu oldalon hétfő délután.

A kormányzati portálon kiemelték: az eddigi 4014 igazolt fertőzött 45 százaléka, az elhunytak 89 százaléka 65 év feletti.

A 80 év feletti korosztály különösen veszélyeztetett, az elhunytak csaknem fele ebből a korosztályból kerül ki - tették hozzá.

A koronavirus.gov.hu hétfő reggel azt írta: meghalt két idős, krónikus beteg és hattal, 4014-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon. Az elhunytak száma 548-ra nőtt. 2284-en már meggyógyultak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld

Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része

A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.