Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2017. Március 24. 10:00, péntek | Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu

Az idei borok minősége a korábbi évjáratokhoz képest is jónak mondható

Az idei borok minősége a korábbi évjáratokhoz képest is jónak mondható

Idén 34. alkalommal rendezte meg a Dombóvári Kertbarát Egyesület a város és környéki boros gazdák számára szokásos borversenyét, amelyre összesen 96 db borminta érkezett.

A borverseny célja ezúttal is a borosgazdák munkájának megmérettetése, értékelése és szakmai segítségnyújtása, továbbá a kistérség borkultúrájának további növelése.

Az idén 36 gazda hozta el borait a versenyre. Fehér borokból 39 db, rozé borokból 12 db, vörösborokból 44 db, gyümölcsborokból 1 db érkezett a megmérettetésre.

A borok bírálatát és értékelését egy nagy tapasztalattal rendelkező szakképzett borászokból álló zsűri végezte, akik véleménye szerint a borok minősége a korábbi évjáratokhoz képest is jónak mondható. Az idei borok mind színanyagban, tisztaságban, illatanyagokban, íz- és zamatanyagokban, ízharmóniában gazdagok voltak – mondta Kovács János az egyesület elnöke.

A borász kifejtette, természetesen az idei megmérettetésen is fordultak elő, technológiai, borkészítési, borkezelési és tárolási hibák, amelyeknek a kiküszöböléséhez a borszakértők szakmai tanácsokat adtak a gazdák számára.

A megmérettetés során a 39 fehérborból 22 arany, 9 ezüst, 8 bronz, a 44 db vörösborból 19 arany, 14 ezüst, 11 bronz, a 12 db rozé borból 5 arany, 3 ezüst és 4 bronz, az 1 gyümölcsbor (meggy bor) pedig 1db arany minősítést kapott.

Az összesített eredmények alapján 2017-ben az év borásza címet Király Gábor (6 mintával 6 arany éremmel) nyerte el.
Az év fehérbora címet Tolnai János Chardonnay borával, az év vörösbora címet Kertész János Cabernet Franc, míg az év rozé bora címet szintén Kertész János Kékfrankos rozé nedűjével érdemelhette ki. További eredményt elérő borosgazdák: Tevesz Tamás 6 mintából 5 arany, 1 ezüst, Kovács János 5 mintából 4 arany, 1 ezüst és Böröcz István 5 mintából 3 arany, 2 ezüst érmet vihetett haza.

Az eredményhirdetést a résztvevők jó hangulatban zárták, amit egy hajnalig tartó farsangi bál követett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 15. 09:00, hétfő | Helyi

Ékszer-, régiség- és bundafelvásárlás lesz 3 napig Dombóváron

Most eladhatja feleslegessé vált ékszereit, régiségeit vagy bundáit a 3 napos dombóvári felvásárláson! Időpont egyeztetéssel akár házhoz is mennek!

2025. December 15. 00:00, hétfő | Helyi

A balatoni helytörténészek találkozóján tartott előadást Bodó Imre dombóvári helytörténész

Bodó Imre dombóvári helytörténész, múzeumalapító Fekete István és a Balaton környéke címmel tartott előadást

2025. December 12. 12:11, péntek | Helyi

A hónap műtárgya a dombóvári Fekete István Múzeumban

December hónap műtárgyának Fekete István éjjeli lámpáját választottuk.

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.