Hírek
2025. Február 28. 07:50, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Az elmúlt évtizedben megduplázódott a bölcsődei férőhelyek száma
Az elmúlt évtizedben megduplázódott a bölcsődei férőhelyek száma, ma három és félszer annyi településen van bölcsőde, mint ahány helyen 2010-ben volt
- mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a vácrátóti minibölcsőde átadásán, csütörtökön.
Rétvári Bence - aki a térség KDNP-s országgyűlési képviselője - az átadón hangsúlyozta: a Pest vármegyei Vácrátótot nagyon sok család választja lakóhelyének, a gyerekek miatt pedig indokolt volt a minibölcsőde építése.
Az államtitkár hozzátette:
országszerte a kormány az elmúlt években 300 milliárd forintot fordított bölcsődék és óvodák építésre, hogy minél több helyen legyen megfelelő óvodai ellátás és bölcsőde.
Kiemelte, az elmúlt évtizedben megduplázódott a bölcsődei férőhelyek száma, ma három és félszer annyi településen van bölcsőde, mint ahány helyen 2010-ben volt.
A bölcsődék állami támogatását az eltelt bő egy évtized alatt megötszörözték, és csak tavaly ötezer bölcsődei férőhely jött létre.
Azért építünk bölcsődét országszerte, hogy a családok mindennapjait segítsük - hangoztatta.
Rétvári Bence szólt arról is, fontos, hogy többféle módon segítsék a családokat; ma Magyarországon harmincféle családtámogatási forma van. Kevés ország van, ahol ennyi családtámogatás lenne - jegyezte meg.
Az államtitkár emlékeztetett arra:
elindították Európa legnagyobb adócsökkentési programját, amely a családokra fókuszál.
A két- és háromgyermekes anyáknak élethosszig tartó adómentességet vezetnek be a 30 év alatti anyák adómentessége mellett, megduplázzák a családi adókedvezményt, és adómentes lesz a gyes és a gyed is - sorolta.
Rétvári Bence szólt arról, hogy amikor az anyák elmennek gyesre, az megakasztja a karrierjüket, és a gyermekvállalás után nem tudnak olyan karriert befutni, mintha nem vállaltak volna gyermeket.
Az államnak az a feladata, hogy a gyermeket vállaló édesanyák számára az adórendszerben olyan helyzetet teremtsen, mintha ők azt az időt is munkában töltötték volna - fogalmazott.
Fotó: MTI - Lakatos Péter
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

