Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2011. November 13. 15:12, vasárnap | Belföld
Forrás: Orientpress.hu

Anyanyelvünket ünnepeljük

Anyanyelvünket ünnepeljük

Az Országgyűlés november 13-át - a magyar nyelvet az államigazgatásban és a közoktatásban hivatalossá tevő 1844. évi II. törvénycikk elfogadásának napját – a magyar nyelv napjává nyilvánította.

Az új ünnepnap alkalmából a fővárosban és vidéken is szerveznek programokat.

A határozati javaslat egy civil szervezet, az Anyanyelvápolók Szövetsége kezdeményezésére született meg, hozzá kapcsolódott A Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társasága – Anyanyelvi Konferencia, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Illyés Gyula Archívuma.

A tudományos élet szereplői az egyházakat és a civil szervezeteket bevonva vizsgálják meg a magyar nyelv használatának helyzetét, ennek alapján készül egy terv a magyar nyelv értékeinek védelméről, korszerű továbbfejlesztéséről és népszerűsítéséről. E nappal lehetőség nyílik arra, hogy évente egyszer a közfigyelem hivatalosan is ráirányuljon a szellemi-kulturális örökségünk és nemzeti identitásunk alapját jelentő magyar nyelvre - írja a Magyar Kurír.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: magyar nyelv

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.