Hírek
2013. November 23. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Agyrázkódás: a tünetek elmúltával is érezteti hatását
Az agyrázkódás okozta agyi rendellenességek tovább éreztetik hatásukat, mint a látható, érezhető tünetek. Az új tanulmány keretében 50 agyrázkódáson átesett résztvevő diffúziós tenzor agyi képalkotó vizsgálatát végezték el, majd hasonlították össze az eredményeket a kontrollcsoport tagjaival - írja a Fox News.
A résztvevőket emellett a memóriát és a gondolkodási képességet mérő tesztek alá vetették, valamint megnézték szorongásra és depresszióra való hajlamukat is. A kezdeti vizsgálatok (két héttel az agyrázkódást követően) azt mutatták, hogy az agyrázkódáson átesettek gyakori fejfájásról, szédülésről számoltak be és produkáltak depressziós és/vagy szorongásos tüneteket.
Az agyi képalkotó vizsgálatok pedig azt mutatták, hogy a páciensek szürkeállományában tovább voltak jelen különböző rendellenességek, mint ameddig a tünetek jelentkeztek.
Négy hónappal az agyrázkódást követően már 27 százalékkal csökkentek a fizikális tünetek, mindazonáltal a képalkotó vizsgálat továbbra is kimutatta a szürkeállományban felfedezett agyi rendellenességeket.
Az eredmények arra engednek következtetni, hogy a felépülés tovább tart még azt követően is, hogy a fizikai tünetek már nem jelentkeznek. Ezért alaposan át kell gondolni mindenféle fizikai tevékenység, sport végzését, ami megerőltető lehet agyrázkódást követően.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.

