Hírek
2019. Március 05. 07:00, kedd |
Helyi
Forrás: Dombó Média
A város két úszóklubjának egyesítését szeretnék
Szabó Loránd polgármester február 26-án közös egyeztetésre hívta a Dombóvári Sportiskola Egyesületben és a Dombóvári Úszó Egyesületben sportoló gyermekek szüleit.
A Német Közösségi Házban tartott összejövetelre mintegy ötvenen gyűltek össze. Nekik az önkormányzati vezető arról beszélt, hogy üdvös lenne a hat évvel ezelőtt szétvált két klub újbóli egyesítése. Sportszakmai, finanszírozási és infrastrukturális szempontok miatt is előnyösebb volna az egy szervezetben való további működés. Ebben az esetben a különböző versenyeken elért eredmények alapján járó központi támogatás összege megnőne, a klubok országos rangsorában előkelőbb helyen állna az egyesület, az edzések tekintetében a jelenleginél optimálisabb lenne a Farkas Attila Tanuszoda kihasználtsága, a város képviselő-testülete is szívesebben adná oda a létesítmény működtetéséhez nélkülözhetetlen évi 25 millió forintot és az új uszoda építésére is az eddigieknél jobb esély kínálkozna.
A Magyar Úszó Szövetség elnökével, Wladár Sándorral és szakértőkkel való egyeztetés alapján az egybekelést összeolvadással kellene megoldani. Több szülő is elmondta, hogy a felsorolt indokok alapján egyetért a tervvel.
A Dombóvári Úszó Egyesület elnöke, Gyenei Ferenc a polgármesterrel egyetértve arról beszélt, hogy „fátylat kell borítani a múltra és nem szabad a korábbi sebeket ismét feltépni”, innentől kezdve csak a jövővel kell foglalkozni. A Dombóvári Sportiskola Egyesület elnöke, Zemán Zoltán azt mondta, hogy „vannak benne tüskék a történtek miatt”, de sem ő, sem az általa irányított klub nem zárkózik el attól, hogy az úszó gyerekek számára a lehető legjobb megoldás szülessen meg.
- Ugyan ott tartunk, ahol egy évvel ezelőtt voltunk - mondta Szabó Loránd. - „Deja vu”-érzésem van, mert akkor a két egyesület kinyilvánította az egyesülési szándékát, ám azóta nem történt semmi, sőt „mélyültek az árkok” az érdekeltek között. Az ügyben az álláspontok ahelyett, hogy közeledtek volna, távolodtak egymástól. A mai összejövetellel talán azt sikerült elérni, hogy a résztvevők többségében nem maradt kétely az összeolvadással és annak pozitív hatásaival kapcsolatban. Március 20-ra megpróbáljuk a Tinódi Házba összehívni a Dombóvári Úszó Egyesületnek és a Dombóvári Sportiskola Egyesületnek is a közgyűlését. A gyerekek mintegy 120-130 szülője nyilváníthat ott véleményt az egyesülésről. Jogász segítségét fogom igénybe venni a tervezet készítéséhez, valamint elmagyarázásához és olyan könyvvizsgálót is felkérek a fórumon való részvételre, aki a vagyonegyesítésben jártas.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi
Emberölés Döbröközön
Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.
2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi
Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra
Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.

