Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2019. December 18. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A szilveszteri petárdázás veszélyeire figyelmeztetik a kutyatartókat

A szilveszteri petárdázás veszélyeire figyelmeztetik a kutyatartókat

A szilveszteri petárdázás és tűzijátékok veszélyeire figyelmeztetik a kutyatartókat: az erős fény- és hanghatások sokkolóan hatnak az állatokra, amelyek emiatt rémülten elkóborolhatnak.

Az állatbarátoknak az év végi ünnepléskor érdemes odafigyelniük arra, hogy lehetőség szerint este 6 és másnap reggel 6 óra között engedjék be kedvenceiket a lakásba. Ne hagyják kedvenceiket egyedül és ha sétálni indulnak, kizárólag bilétával ellátott nyakörvvel és pórázon tegyék - közölte az MTI-vel a MOL, amelynek országszerte 123 benzinkútján található mikrochip-leolvasó.

A társaság 2018 májusában kezdte meg együttműködését a Vigyél Haza Alapítvánnyal, azóta több mint ezer elkóborolt kutyának segítettek.

Az összegzés felidézi, hogy tavaly szilveszter éjszaka 91 kutyát vittek be a töltőállomásokra, közülük 71-nek volt chipje, így a sikeres leolvasás után visszajutottak gazdáikhoz. A mikrochippel nem rendelkező kutyákat vagy örökbe fogadták, vagy a helyi menhelyre kerültek.

A mikrochip-leolvasóval rendelkező helyszínek listája elérhető a Vigyél Haza Alapítvány kutyakereső alkalmazásában.

Címkék: kutya, petárda, szilveszter

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.