Hírek
2020. Március 16. 19:36, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
A koronavírus miatt elrendelt intézkedések megszegése szabálysértésnek minősül
A koronavírus-járvány miatt elrendelt intézkedések megszegése szabálysértésnek fog minősülni, a bírság 500 ezer forint lesz
- közölte a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív törzs központi ügyeletének vezetője hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.
Lakatos Tibor elmondta, hogy a jogszabályok előkészítése még folyamatban van. A szabályok betartásának ellenőrzésével a rendőrséget bízzák meg - tette hozzá.
Közlése szerint a koronavírus elérte a térséget. A környező országokat nézve azt látni, hogy Csehországban 293, Lengyelországban 125, Szlovákiában 61 megbetegedést regisztráltak.
Ezért is volt szükség az Orbán Viktor miniszterelnök által hétfőn bejelentett intézkedésekre - hangsúlyozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

