Hírek
2012. Április 21. 06:55, szombat |
Helyi
Forrás: Nagyné Ujhelyi Mónika/Városi Könyvtár
A költészet napját ünnepelte a Könyvbirodalom
A jeles napok megünneplésén keresztül a gyerekek kultúrakedvelő, irodalmat értő felnőttekké nevelése volt a Városi Könyvtár célja a Költészet Nap gyerekszemmel című április 17-i rendezvényével.
Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek? című művét a könyvtárban működő olvasóklub, a Könyvbirodalom tagjai - Árvai Jozefina, Fábián Daniella, Hajcsár Angelika, Kőszegi Gergő, Kőszegi Szabolcs, Labró Anasztázia, Labró Katalin, Németh Margaréta, Németh Péter, Sallai Barna, Schittler Dani, Somogyi Krisztián, Somogyi László, Vitéz Csaba - adták elő.
A Könyvbirodalomban fontosnak tartjuk az egyéni tehetség kibontakozását, az egyre jobban összekovácsolódó közösség formáló erejét. A gyerekek lelkesedésének, kitartó munkájának köszönhetően született meg a Kire ütött ez a gyerek? Egy kicsit úgy, ahogy Janikovszky Éva megírta, egy kicsit másként, ahogyan a Könyvbirodalom tagjai megálmodták, majd életre keltették.
Nagyné Ujhelyi Mónika gyermekkönyvtáros

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 21:23, hétfő | Helyi
Kettős jubileumot ünnepeltek Dombóváron: 50 éves a helyi karate, 20 éves a Dombóvári Karatesuli
Dombóvár méltó ünnepséggel tisztelgett a karate fél évszázados helyi jelenléte és a Dombóvári Karatesuli 20 éves fennállása előtt.
2025. December 08. 10:00, hétfő | Helyi
Tegyünk együtt a rászoruló családok karácsonyáért! – Karácsonyi Cipősdoboz Akció Dombóváron
Dombóvár Város Önkormányzata és helyi szervezetei idén is meghirdetik a Karácsonyi Cipősdoboz Akciót, hogy segítséget nyújtsanak a rászoruló családoknak.
2025. December 07. 16:17, vasárnap | Helyi
Kiemelkedő részvétel a KPVK nyílt napjain – pedagógus-, agrár- és társadalomtudományi szakok a fókuszban
A KPVK idei nyílt napjai minden várakozást felülmúltak: a pedagógusképzési, agrár- és társadalomtudományi szakok iránt rendkívül élénk érdeklődést mutattak a leendő hallgatók,
2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi
Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!
2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.

