Városlista
2026. március 15, vasárnap - Kristóf

Hírek

2018. Október 16. 10:41, kedd | Belföld
Forrás: mto/fotó: police.hu

62,5 millió forint értékű drogot szagolt ki

62,5 millió forint értékű drogot szagolt ki

Húsz kilogramm, mintegy 62,5 millió forint értékű marihuánát próbált Magyarországra csempészni egy szerb férfi, a bíróság - ügyészi indítványra - elrendelte a letartóztatását

- tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a 35 éves férfi szombaton reggel jelentkezett belépésre a röszkei autópálya-határátkelőhelyen felesége autóját vezetve.

A járművet Lénárt, a kábítószer-kereső kutya segítségével ellenőrizték. Miután az állat jelzett, a gépkocsi alvázán található műanyag rugókat eltávolították, és láthatóvá vált, hogy ott csomagokat rejtettek el. A rejtekhelyről 36 csomag, összesen 20 kilogramm növényi törmelék, a gyorstesztek szerint marihuána került elő.

A férfi ellen különösen jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer birtoklásának bűntette miatt indult eljárás, a Szegedi Járásbíróság ügyészi indítványra egy hónapra elrendelte letartóztatását - tudatta a csoportvezető ügyész.

Címkék: drog, kábítószer, röszke

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld

Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj