Hírek
2022. Február 02. 16:29, szerda |
Helyi
Forrás: Fekete István Kulturális Egyesület
122 éve született Fekete István író
Mivel az idei nem kerek évforduló, így hivatalos megemlékezést sem Göllében, sem Dombóváron nem tartottunk. Viszont örvendetes az a tény, hogy a médiumok az idén sem felejtették el a nagy magyar írót:
Január 25-én a Duna Televízió Álmok álmodói című műsorában láthattunk egy rövid összefoglalót az íróról, ugyanezen a napon a Tolnatáj Televízió stábja kereste fel a dombóvári emlékhelyet. Este a híradóban láthattunk egy rövid hírt az eseményről. Remélhetőleg a felvétel hosszabb változatát február 1-jén nézhetjük meg a Kaposmenti Magazin című műsorban.
A szülőmegye sem feledkezett meg hűséges fiáról: A Kapos Televízió Géniusz c. kulturális magazinja már január 19-én megemlékezett az íróról. Január 28-án pedig Bodó Imre elnök volt a kaposi stúdió vendége, a Korzó magazinban emlékezett Fekete Istvánra.
Délután pedig a dombóvári Szívklub 30 fős tagsága tekintette meg a kertvárosi múzeumot.
Fekete István Kulturális Egyesület
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi
Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!
Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket
2026. Január 21. 14:06, szerda | Helyi
Heti állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha munkahelyet váltanál, vagy épp állást keresel, nézd meg a friss állásajánlatokat!
2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi
Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv
A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.

